Ново име во Тетово: Шкендија се засили со Нигериец од Гостивар

by Стефан
1 минути читање

Teтовска Шкендија денеска го промовираше засилување од Гостивар.

Од тимот на Гостивар во Тетово пристигнува играчот за врска Адаму Алхасан. Станува збор за 23-годишен фудбалер кој во македонскиот фудбал е една година.

„Се израдував кога ја добив понудата од Шкендија, добро знам за каков тим станува збор и каков стил на игра практикуваат. Ми се допаѓа тука, се е на високо и професионално нив. Затоа одлучив да ја прифатам понудата“, изјави Адаму.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани