Мотивациски говор на Гачевски и Михајлов за вардарци во Струмица (ВИДЕО)

by 24 фудбал
8 минути читање

Најтрофејниот македонски клуб Вардар ќе се бори за опстанок во Првата лига против екипата на Детонит Плачковица.

Веќе од вчера вардарци се во Струмица, каде што попладнето го имаа последниот тренинг пред натпреварот. Овој момент го искористија искусниот голман Филип Гачевски и тренерот Горазд Михајлов кои одржаа говор за соиграчите. Тие ги потсетија на сите тешки моменти во сезоната и повикаа на беспоштедна борба до последната минута.

Натпреварот меѓу Вардар и Детонит се игра на стадионот „Младост“ во Струмица во терминот од 17:00 часот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани