Меси откри кој ќе биде неговиот последен клуб во кариерата!

by riste
1 минути читање

Лео Меси има јасна визија за неговиот преостанат дел од фудбалската кариера, негов последен клуб ќе биде Интер Мајами, но не открива кога ќе се случи тоа.

Аргентинецот ги реши сите дилеми околу тоа каде ќе ја заврши кариерата, ќе остане отворено уште прашањето кога ќе биде тоа.

„Интер Мајами ќе биде мојот последен клуб, да. Сакам да играм фудбал, уживам во него уште повеќе бидејќи сум свесен дека има се помалку и помалку“, изјави Меси за „ЕСПН“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани