Марјан Алтипармаковски повеќе не е фудбалер на Вардар

by Стефан
1 минути читање

Искусниот напаѓач Марјан Алтипармаковски е следниот на листата кој заминува од редовите на Вардар.

Вардар кој вчера го потпиша договорот со „Новоматик“ ќе има големи промени во составот, па така Алтипармаковски е еден од оние кои нема да ги гледаме следната сезона.

Заминувањето на Алтипармаковски е објавено во денот кога останатиот тим на Вардар замина на подготовки за Словенија. Дресот на Вардар, напаѓачот го носеше на 14 натпревари во кои псотигна еден погодок.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани