Лапи ја победи Шкендија во Тетово

by Стефан
0 минути читање

Во подготовителниот натпревар екипата на Шкендија запиша пораз од косовски Лапи во натпреварот кој се играше во Тетово.

Гостинскиот тим резултатот го отвори по само 15 минути игра, а во 42. минута беа поставени конечните 2:0.

Стрелец на двата гола беше Малиќи. Шкендија летово ја чекаат квалификациите во Конференциската лига.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани