Карагер се загрева со пиво и песна со фановите на Дортмунд пред финалето на Вембли! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Поранешниот фудбалер на Ливерпул, а сегашен фудбалски критичар повторно се здружи со навивачите на Борусија Дортмунд, и не му е лошо.

Тој и за време на полуфиналето беше со нив, од навивачката трибина во Дортмунд го следеше мечот и тогаш призна дека испи многу пиво.

Англичанецот кој денеска ќе работи за „ЦБС“, повторно е со фановите на германскиот тим и повторно ги празни чашите со пиво.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани