Два гола на Брозовиќ, еден на Роналдо за победа на Ал Наср! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Ал Наср со 3-2 победи на гостувањето кај Ал Акхдоуд благодарение на гол на Брозовиќ во 91. минута, Хрватот даде уште еден гол, а на еден беше стрелец и Кристијано Роналдо.

Ал Наср имаше фантастичен старт на мечот, поведе со гол на Брозовиќ во 7. минута, а веќе во 15. минута беше 2-0 со погодок на Роналдо.

Но домаќините со два гола во второто полувреме го израмнија резултатот на 2-2.

Сепак Ал Наср успеа да дојде до победата откако Брозовиќ даде гол во судиското продолжение за конечни 3-2.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани