Грилиш не доби повик за ЕП, па се препушти на она што добро го знае (ФОТО)

by Стефан
1 минути читање

Џек Грилиш изненадувачки не доби повик од селекторот на Англија за Европското првенство, па така како човек познат дека сака да се забавува и на тој начин го поминува дополнителниот одмор.

Фудбалерот на Манчестер Сити бил снимен во хотел во Дубаи каде што бил забележан како во алкохолизирана состојба едвај стои на нозе. Според пишувањето на медиумите Грилиш изгледал неуредно и му требало помош да може да се движи.

Обезбедувањето барало да не се прават видеа, но сепак дел од присутните успеало да го фотографираат и снимат играчот за врска.

Кога е Англија во прашање, тие се едни од главните фаворити за европскиот трон иако во подготвителниот период не беа убедливи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани