Герет Бејл го прашаа кој е најголема легенда на ЛШ и изненади со одговорот

by 24 фудбал
1 минути читање

Велшката икона Герет Бејл во разговор пред финалето на Лигата на шампионите доби интересна „задача“.

Тој требаше да одбере најголема легенда во историјата на ова натпреварување. Изборот му беше од 16 фудбалери, а тој реши да се одбере самиот себе.

Бејл по малку и на шега, во елиминациска битка се смести себеси на врвот меѓу легендите во Лигата на шампионите. Велшанецот се избра пред легенди како Кристијано Роналдо, Карим Бензема, Џанлуиџи Буфон, Лука Модриќ, Андрес Иниеста, Серхио Рамос, Тони Крос…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани