Вака изгледа фудбалерот на Борусија кој конкурира за настап во финалето од ЛШ (ФОТО)

by Стефан
1 минути читање

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Никлас Зиле во последниот период е надвор од составот на „милионерите“, а тандемот на теренот Шлотербек – Хумелс функционира одлично.

Сепак, не е само за Зиле проблемот во одличната форма на неговата конкуренција, туку и неговата килажа која е далеку од потребното ниво.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од германскиот стопер кој е фотографиран со прилично голем стомак, па дури и не наликува на професионален фудбалер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани