Баерн блиску до засилување од 45 милиони евра

by Стефан
1 минути читање

Според последните најави, репрезентативецот на Португалија, Жоао Палиња летово треба да го облече дресот на Баерн Минхен.

Информациите се дека баварците веќе ги договориле личните услови со Палиња и тука повеќе нема никакви пречки.

Кога станува збор за договор помеѓу клубовите тука иамло разговори, но истите треба да бидат интезивирани во наредниот период.

Најавите од „Скај Спорт“ се дека Баерн за неговите услуги ќе плати сума од 45 милиони евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани