Атина гореше, до доцна во ноќта се славеше првиот европски трофеј на Олимпијакос! (ВИДЕО)

by riste
2 минути читање

Олимпијакос синоќа со гол на Ел Каби во 116. минута испиша историја, за првпат од своето постоење освои европски трофеј триумфирајќи во Конференциската лига.

Познато е колку се жестоки и пасионирани фановите на Олимпијакос, па по мечот Атина беше преплавена со навивачи. Гореа факели, се пееа песни, во еден момент се појавија и фудбалерите со големиот пехар, се славеше до доцна во ноќта.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани