Александар Ристевски нов член на Пелистер, клубот интересно го претстави (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Повратникот во македонската фудбалска елита Пелистер промовира големо засилување за дефанзивниот дел од тимот.

Во редовите на битолчани пак се враќа Александар Ристевски. 32-годишниот стопер минатата сезона играше за екипата на Брера и беше еден од лидерите на дефанзивниот дел од тимот. Дефанзивецот настапуваше за Пелистер во 2018 година и сега повторно ќе има шанса за такво нешто.

Досега Ристевски настапуваше за многу македонски клубови како Брегалница, Работнички, Струга, Победа, Ренова, Царев Двор, Металург и Скопје, а во странство играше за Влазнија и Приштина.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани