Алвеш: Барса ми го сврте грбот, единствен кој ми помогна беше Меси!

by riste
1 минути читање

Дани Алвеш за „Радио Креатива10“ зборуваше за тешкиот период кој го поминал во затвор, како човек кој најмногу му помогнал го издвои меси.

„Не мора да го кажам ова, но ќе го кажам. Бев изневерен од мојот клуб од детството, Барселона. Сите пријатели ми го свртеа грбот, но еден кој ми даде финансиска поддршка додека бев во затвор беше Меси“, вели Дани Алвеш.

„Тој плати двајца адвокати да ме бранат во Барселона, и секогаш ме прашуваше за моите услови во затвор. Тој ми прати прекривка со наша слика на неа. Меси беше оној кој ми ја плати првата сметка, втората ми ја плати Мемфис Депај. Меси исто така ја плати и сметката на Роналдињо кога тој беше во затвор“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани