Зијеш не земал ниту долар од играњето за Мароко, сите пари ги донира за сиромашните во својата земја

by
1 минути читање

Зијеш никогаш не земал ниту долар од парите кои му следувале од настапите во репрезентацијата на Мароко. Тој сите добиени средства ги донира на персоналот во репрезентацијата и на сиромашните луѓе во Мароко.

Мароко е најголемото изненадување на ова Светско првенство, во осминафиналето ја поминаа Шпанија, следен противник им е Португалија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани