Жешко лето во Наполи: Две ѕвезди одбија да стават потпис на нов договор

by
0 минути читање

Наполи веќе
остана без капитенот Лоренцо Инсиње а во следниот период може да остане и без
уште двајца други клучни играчи.

Дефанзивецот
Калиду Кулибали одби да стави потпис на нов договор, па е ставен на продажба и
Наполи бараат 40 милиони евра за неговите услуги.

Нов договор одбил
и Фабиан Руиз, Шпанецот исто така е обврзан до јуни 2023 година, па ова лето ќе
биде последна шанса „наполитанците“ да заработат добра сума од негова продажба.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани