Зенга ја предупредува Италија: Македонија не смее да се потцени

by
1 минути читање

Во интервју за „Кориере дело Спорт“, вели дека на вечерашниот меч може се да се случи. 

„Се може да се случи, само победата се брои вечерва и играњето дома не е секогаш предност. Португалија на домашен терен загуби финале на Европско првенство и потоа освои во Франција. Италија освои во Англија минатото лето. Во фудбалот се може да се случи во 90 минути“, вели Зенга.

„Македонија е млад состав но имаат некои важни победи во историјата. Видете ги нивните фудбалери во кои лиги играат, ќе речам дека не смеат да бидат потценети. Тие имаат квалитет, веруваат дека припаѓаат тука. Ќе дадат повеќе од 100 проценти“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани