Заза не сака да чуе за Милан

by
1 минути читање

„Газета дело
Спорт“ пренесе дека Милан ќе се обиде да го искористи присуството на Заза во
Италија, откако напаѓачот реши да земе куса пауза од терените и да престојува
во својата земја заедно со својата девојка.

Таткото на Симоне
Заза во изјава за италијанските медиуми вели дека Симоне ќе остане во Валенсија
ова лето, и покрај големиот интерес кој пристига од Милан.

Симоне ќе остане
во Валенсија, тој е среќен таму
“ открива таткото на Симоне Заза.

Заза во дресот на
Валенсија постигна 6 погодоци изминатава сезона, бележејќи 20 настапи за својот тим во Шпанија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани