Заврши сезоната за Бајчетиќ

by
3 минути читање

Стефан Бајчетиќ иако е млад, оваа година се промовираше во важен играч за Ливерпул, се избори за стартно место во тимот на Јирген Клоп, но поради повреда нема да може да настапува веќе оваа сезона.

„За жал заработив повреда поради која нема да можам да настапувам веќе оваа сезона. Многу ми е тажно да кажам збогум на оваа неверојатна сезона за мене но сфаќам дека ова е дел од фудбалот и ќе ме направи само посилен физички и ментално“, изјави Бајчетиќ.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани