Занети не го сака Реал Мадрид во финалето, го преферира Манчестер Сити

by
2 минути читање

Интер синоќа со уште една победа го помина градскиот ривал Милан и се пласираше во финалето од Лигата на шампионите.

„Би сакал да го избегнеме Реал Мадрид бидејќи ова натпреварување изгледа како создадено за нив“, вели Занети алудирајќи на успешноста на кралскиот тим во ЛШ.

„Како и да е, најважно е што стигнавме до финалето. Беше тежок пат, не е лесно да се игра дерби во полуфиналето. Играв и јас во 2003 и загубив“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани