За синот на Роналдињо немаше место во тимот на Барса, па доби улога на камерман (ФОТО)

by
1 минути читање

Минатото лето,
Барселона потпиша со Жоао Мендеш, син на легендарниот Роналдињо. Младото момче
е дел од У19 тимот, и овој викенд го привлече вниманието откако доби улога на
камерман и ги снимаше своите врсници на натпреварот против Сабадељ.

Жоао Мендеш пред
две недели доби повик да транира под водство на Чави, па многумина се прашуваат
зошто „каталонците“ сега повлекле еден ваков потег.

Но како што
објаснуваат од Шпанија, не се работи за казна, едноставно за вообичаена пракса,
оние кои не се дел од составот, да го снимаат натпреварот за подоцна да се
прави анализа, и овој викенд било ред на Жоао Мендеш.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани