Во срамниот пораз од Сарбрикен, Баерн го загуби и Де Лихт!

by
2 минути читање

Вчера беше лош ден за Баварците. Доживеаа срамен пораз и елиминација од германскиот куп откако загубија од Сарбрикен. Како тоа да беше малку, па се повреди и Де Лихт.

Дефанзивецот има повреда на коленото поради која ќе биде надвор од теренот од 4 до 6 недели, пишува Билд.

Баерн Минхен во сабота гостува кај Борусија Дортмунд во дерби меч од Бундеслигата.

@2024 – Сите права задржани