Виљареал го сака Димитриевски, Рајо не планира лесно да го даде

by
1 минути читање

Македонскиот голман брани во одлична форма во Рајо Ваљекано веќе долго време, па често се поврзува со поголеми клубови од актуелниот.

Се поврзуваше со Барселона, па со Ал Наср каде што сега е Роналдо, но никој не сакаше да ја плати сумата која ја бара Рајо Ваљекано.

Наводно Рајо не планира да го продаде Димитриевски за помалку од 8 милиони евра, па Виљареал ќе треба да го одврзе кесето доколку сака да го ангажира македонскиот голман.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани