„Вестфален“ прокисна, двајца дански навивачи направија шоу (ВИДЕО)

by bojan
2 минути читање
Вестфаленд

Натпреварот помеѓу Германија и Данска е прекинат во првото пулувреме поради лошите временски услови во Дортмунд, стадионот „Вестфален“ прокисна а двајца дански навивачи знаеа како да направат шоу.

Второто осминафинале на Европското првенство мораше да биде прекинато, силниот дожд и грмотевиците ги испратија фудбалерите во соблекувалната.

„Вестфален“ на одредени места прокисна, вода почна да тече од покривот среде дел од трибините, а двајца дански фанови имаа свое шоу и ја забавуваа публиката додека се чекаше да се создадат услови за играта да продолжи.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани