Вертонген: Се чувствувам екстремно повреден и засрамен, срам ми е да стојам пред вас

by
0 минути читање

Срамен пораз на Тотнем кој Јан Вертонген во изјава за медиумите најдобро го опиша.

„Се чувствувам ексремно повреден, засрамен, сите негативни мисли поминуваат низ мојата глава, се срамам што стојам тука пред вас“, им изјави Вертонген на новинарите.

„Не зборувам за другите фудбалер, зборувам лично за мене, за моите чувства кога ќе ги погледнам сите во клубот. Ова е многу лош резултат и не би сакал да зборувам многу“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани