Ван Гал го објави списокот на Холандија и посебно израдува еден фудбалер

by
1 минути читање

Без многу
изненадувања во составот на Холандија, и покрај тоа што голманите можеби звучат
анонимни, тоа се играчите кои Луј ван Гал ги користеше изминатиов период.

На списокот штрчи
само името на 19 годишнит Чави Симонс, кој нема ниту еден настап за Холандија,
но се наметна со одличните партии во ПСВ оваа сезона.

Поранешниот
фудбалер на Барселона и ПСЖ веднаш се огласи на социјалните мрежи за да се
заблагодари за остварување на детскиот сон.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани