Тухел не сака ни да го види фудбалерот за кој Баерн плати екстра 5 милиони евра

by
1 минути читање

Баерн Минхен во декември месец минатата година го договори Брајан Сарагоса во зделка вредна околу 15 милиони евра, и го остави Шпанецот на позајмица во Гранада до крајот на сезоната.

Но откако Кингсли Коман се повреди, „баварците“ платија додатни 5 милиони евра за да го донесат Шпанецот во своите редови во јануари.

Но Брајан Сарагоса не ужива доверба кај Томас Тухел и одигра само 44 минути.

Како што пренесува Билд, Томас Тухел не само што не му дава минутажа на Шпанецот, го игнорира новајлијата и не сака ниту да разговара со него.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани