Тухел е среќен што пропадна трансферот на Кепа

by
1 минути читање

Двата клуба преговараа, не се договорија, па Кепа Аризабалага остана на Стемфорд Бриџ.

„Тој ги разгледуваше своите опции ова лето, ние бевме свесни за тоа. Понудата на Наполи не беше задоволувачка ниту за него, ниту за нас, па тој остана“, вели Тухел.

„Многу сум среќен поради тоа. Отсекогаш сум бил јасен дека сакам Кепа да остане“.


Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани