Тричковски погоди за АЕК Ларнака во убедливата победа во Лига Европа (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Екипата на АЕК
Ларнака славеше со високи и убедливи 5-0 на домашен терен во првиот меч против
Линколн во првото квалификациско коло за Лига Европа.

Еден од стрелците
на погодоците во Ларнака беше токму нашиот интернационалец Иван Тричковски, кој
во 77. минута успешно биеше од ударот од белата точка поставувајќи го конечниот
исход од овој натпревар.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани