Три бода за Фиорентина изборени во 91. минута (ВИДЕО)

by
1 минути читање

По мирното прво полувреме, вистинските возбудувања на мечот почнаа да се случуваат на почетокот од вториот дел.

Во 48. минута нововлезениот Сапонара постигна гол за водство на Фиорентина од 1-0.

Предноста на виолетовите не траеше долго, само девет минути подоцна Берарди од пенал го изедначи резултатот на 1-1.

Се чинеше дека со тој резултат ќе заврши натпреварот, но беше досуден уште еден пенал. Овојпат за Фиорентина кој го реализираше Гонзалез за победа на домаќините од 2-1.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани