Тренерот на Вулвс не заборавил што ветил, донесе пици за новинарите на денешниот прес (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Денешниот прес на
Хулен Лопетеги почна со убав гест, тренерот на Вулверхемптон донесе пици за новинарите.
Шпанецот вети дека ќе почасти кога неговиот тим ќе ја сочува мрежата па откако „волците“
славеа против Тотнем со 1-0, стратегот си го исполни ветувањето.

За следниот пат
Хулен Лопетеги вети шпанска храна и на шега рече дека всушност е подобар готвач
отколку тренер.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани