Тренерот на Бешикташ му рекол на Деле Али: Од трибини ќе го гледаш останатиот дел од сезоната!

by
2 минути читање

Кога пристигна во Турција, Деле Али беше пречекан како Бог од страна на турските навивачи, но кога почна да игра ги разочара.

26-годишниот фудбалер е на позајмица во Бешикташ, па на лето ќе се врати во Евертон, но веќе нема да игра за турскиот клуб.

Турските медиуми пишуваат дека тренерот Сенол Гуњеш му рекол дека до крајот на сезоната нема да биде во составот, натпреварите ќе ги гледа од трибини.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани