Тренерот на Бенфика го впери прстот во судиите

by
1 минути читање

Тренерот на Бенфика, Роџер Шмит е разочаран од судењето на мечот, смета дека тоа директно влијаело за резултатот.

„Ова беше тежок меч за двете екипи, но ние за жал не ги искористивме нашите шанси. Мислам дека немавме среќа со судиските одлуки, кои директно имаа влијание на резултатот. Пред сè, не верувам дека имаше пенал за Интер, додека на спортивната страна ние требаше да добиеме најмалку еден удар од белата точка“, кажа Шмит.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани