Трансферот на Габриел Жесус во Арсенал е завршена работа

by
0 минути читање

Габриел Жесус и Арсенал се договорија, Бразилецот ќе потпише договор со трајност до јуни 2027 година.

Претходно Арсенал и Манчестер Сити го договорија обесштетувањето кое ќе изнесува 45 милиони фунти.

Се очекува во текот на наредната недела трансферот да биде и официјално комплетиран откако фудбалерот ќе ги помине медицинските прегледи и ќе стави потпис на договорот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани