Тоа што го направија Меси и Мбапе, му успеало само уште на Марадона (ФОТО)

by
2 минути читање

Мбапе и Меси на Мундијалот во Катар беа инволвирани во десет погодоци. Мбапе имаше осум голови и две асистенции, а Меси седум голови и три асистенции.

Претходно тоа му успеало само на Марадона кој во 1986 година на Светското првенство имаше пет голови и пет асистенции.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани