Тите за танцот по голот на Ришарлисон: Треба да внимавам, секогаш има некои гадни (Рој Кин) кои велат дека тоа е непочитување

by
1 минути читање

Еден од оние не кои им сметаше танцот на Брзилците кои го правеа по речиси секој гол, беше Рој Кин.

„Мислам дека е непочитување да танцуваат секогаш откако ќе дадат гол. Не мислам тоа за првиот гол, но кога се прави секој пат е непочитување. Дури и нивниот селектор се приклучи. Не ми се допадна тоа“, рече Рој Кин.

Селекторот на Бразил, Тите се јави со свој коментар по мечот и му одговори на Рој Кин.

„Треба да бидам внимателен бидејќи секогаш има некои гадни кои ќе речат дека тоа е непочитување, а тоа е само демонстрација на задоволство“, рече Тите.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани