Тен Хаг: Сакаме Мегваер за Јунајтед да игра како што игра за Англија

by
2 минути читање

Мегваер за Манчестер јунајтед игра во полоша форма отколку за Англија, тој често е мета на критики, а одамна го загубиме местото во стартниот тим на Тен Хаг.

Стратегот на Јунајтед вели дека Мегваер ќе добие нова шанса да си ја врати стартната позиција, но сака дефанзивецот да игра како што игра за англиската репрезентација.

„Хари Мегваер ќе си ја добие својата шанса. Јасно е дека тој е доволно добар за да игра на највисоко ниво. Ние сакаме Хари во Манчестер јунајтед да ја внесе истата енергија како во англиската репрезентација. Ако го направи тоа, тој ќе биде важен фудбалер за нас“, вели Тен Хаг.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани