Тен Хаг: Сакам да го извадам најдоброто од Кристијано Роналдо

by
3 минути читање

Во минатото коло од Премиерлигата, Роналдо конечно постигна гол. Тен Хаг смета дека Португалецот ја подобрува формата.

„Сакам да му дадам поддршка на Кристијано Роналдо колку што е можно повеќе. Сакам да го извадам најдоброто од него“, вели Тен Хаг.

„Тој е во подобра форма сега и среќен сум поради тоа“.

Роналдо не беше на подготовките пред сезоната, многу доцна се вклучи и тоа има голем ефект врз неговата лоша форма на почетокот од сезоната.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани