Тен Хаг ќе го враќа Гринвуд, има поддршка и од играчите

by
1 минути читање

Весникот „Сан“ пишува дека Тен Хаг одлучил да го врати Гринвуд во тимот, нешто што изгледаше дека нема да се случи.

Тој наводно добил поддршка од најголемиот број на фудбалери во тимот кои ќе му посакаат добредојде назад во соблекувалната на „тепачот“.

Нејасно е како ќе реагираат навивачите на Манчестер јунајтед кога Гринвуд ќе се појави на теренот, но се очекува при секој негов настап на другите стадиони да добие свирежи.

Откако беше ослободен од обвиненијата, се очекуваше дека Гринвуд ќе ја продолжи кариерата во странство, подалеку од англиската јавност, но работите се променија.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани