Што ќе се случи сега со Дани Алвеш? Колку долго фудбалерот ќе биде зад решетки?

by
1 минути читање

Адвокатот на Дани
Алвеш имаше неуспешен обид Бразилецот да се брани на слобода, судот не му ги
прифати аргументите ниту пак понудените алтернативни мерки и реши фудбалерот да
остане зад решетки.

Па сега се
поставува прашањето што ќе се случува во иднина со Дани Алвеш?

„Процесот ќе трае
долго“
– вели адвокатот Мануел Иглесиас Праде. „Првата фаза е истрагата во која
ќе се прибираат докази и ќе се одреди криминалот. Ќе има различни судии, едни
ќе даваат инструкции, други ќе носат пресуди“.

„Ако Дани Алвеш
има среќа, би рекол најмалку една година“.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани