Станува сомнително, Роналдо нема да се појави и на денешниот тренинг на Манчестер јунајтед

by
0 минути читање

Познатиот англиски новинар, Дејвид Орстејн вели дека не се очекува Роналдо да се појави на денешниот тренинг поради семејни причини.

Според него нејасно е кога и дали воопшто Роналдо ќе се приклучи на тренинзите на Јунајтед. Тимов во петок заминува на турнеја во Тајланд и Австралија.

Роналдо му соопшти на Манчестер јунајтед дека сака да замине од клубот, па со неговите отсуства од тренинзите се јавува сомнеж дека тоа го прави намерно со цел да изврши притисок да биде продаден.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани