Србија оди на Светско првенство, Португалија е можен противник на Македонија!

by
1 минути читање

На Португалија ѝ одговараше реми, а Србите мораше да победат за да одат на Светско, тоа и се случи.

Португалија одлично го отвори мечот, уште во втората минута поведоа со гол на Санчез.

Србија изедначи во 33. минута со погодок на Тадиќ.

И кога се очекуваше мечот да заврши нерешено, Александар Митровиќ погоди со глава за победа на Србија од 2-1.

Србија оди на Светското првенство, а Португалија ќе игра бараж, тие ќе бидат една од шестте селекции кои може да ги добие Македонија.

Во вториот директен дуел вечерва Шпанија ја победи Шведска со 1-0 со гол на Мората во 86. минута.

Шпанците одат на Светско првенство, а Шведска ќе биде еден од потенцијалните противници на Македонија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани