Спорен момент: Дали Јувентус требаше да добие пенал во судиското продолжение? (ВИДЕО)

by
0 минути читање

Португалскиот судија, Жоао Пинеира отиде на мониторот да гледа дали има пенал за Јувентус. Имаше чиста игра со рака од фудбалер на Нант.

Откако го прегледа инцидентот, судијата одлучи дека нема пенал, затоа што имало фаул од Бремер кој при скокот со раката се потпре врз играчот на Нант.

Спорниот момент можете да го видите на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани