Шпанска „пањолада“ од фановите на Интер за лошата арбитража на Рицоли (ФОТО)

by
2 минути читање

И седум дена по
„Дербито на Италија“ не стивнуваат реакциите од таборот на „Нероаѕурите“.

Денеска на ред
беа фановите кои со шпанска „пањолада“ односно бели марамчиња го изразија
својот револт од лошата арбитража на Никола Рицоли на дербито со Јувентус, како
и суспензиите од два натпревари кои ги добија Иван Перишиќ и Мауро Икарди.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани