Шпанија ќе го менува Луис Енрике со тренер кој има освоено само еден ФА Куп во кариерата?

by
1 минути читање

Едно од имињата со кои се поврзува Шпанија е Роберто Мартинез.

Мартинез се повлече од селекторската позиција во белгиската репрезентација откако не успеа да ја помине ниту групната фаза.

Шпанскиот стратег шест години ја водеше златната генерација на Белгија и не успеа да направи позначителен успех иако на хартија имаше стршен тим.

Неговата единствена титула како тренер му е освоениот ФА Куп во 2013 година со Виган.

Пред да стане селектор на Белгија ги водеше екипите на Свонси, Виган и Евертон.

Се поставува прашањето какви би биле амбициите на Шпанија доколку назначи тренер како минато како Роберто Мартинез?

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани