Составот на Италија за дуелот за Македонија: Најголеми промени ќе има во одбраната

by
1 минути читање

На голот стандардно ќе биде Џиџо Донарума, а одбраната ќе претрпи најмногу промени.

Леонардо Бонучи поради повреда е надвор од стројот, а се очекува да му биде даден одмор и на Кјелини кој штотуку се врати од повреда.

Џовани Ди Лоренцо и Леонардо Спинацола се отсутни поради повреди, па се очекува Алесандро Флоренци и Емерсон Палмиери да бидат на бековските позиции. Централно би требало да се Џанлука Манчини и Алесандро Бастони.

За разлика од одбраната, другите линии се постандардни и полесно предвидливи.

Во средниот ред треба да бидат Николо Барела, Жоржињо и Марко Верати. А нападот ќе го сочинуваат Берарди, Имобиле и Инсиње.

Веројатниот состав на Италија (4-3-3): Донарума, Флоренци, Манчини, Бастони, Емерсон, Барела, Жоржињо, Верати, Берарди, Имобиле, Инсиње.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани