Сопругата на Кејн несвесно најави трансфер на напаѓачот?

by
2 минути читање

Во изминатите денови сопругата на Хари Кејн била во Минхен и барала нов дом за семејството.

Покрај дом, таа барала и училиште и градинка за нивните деца. 

Во Англија и Германија овие нејзини потези се толкуваат дека преговорите за трансфер се во завршна фаза и Кејн во следната сезона ќе игра за Баерн Минхен.

@2024 – Сите права задржани