Сколс: Сакавме да му се одмаздиме на Роналдињо, но…

by
2 минути читање

„Црвените Ѓаволи“
во 2003 беа на добар пат да го ангажираат Роналдињо но во последен момент
понуда достави Барселона, Бразилецот се предомисли и се пресели на Камп Ноу.

Тоа лето,
Манчестер јунајтед и Барселона одиграа пријателски натпревар на подготовките, а
Пол Сколс и неговите соиграчи кроеле планови како да му се одмаздат на Дињо.

„Мислам дека
Роналдињо беше блиску до потпис со нас
– вели легендата на „Црвените Ѓаволи“.

„Добро ја паметам
таа година, бевме на подготовки и се чинеше дека тој ќе потпише за нас. Но на
крајот заврши во Барселона
,

„Потоа игравме
пријателски натпревар со Барселона, и сакавме да му се одмаздиме поради тоа што
не потпиша со нас
.

„Рзговаравме за
тоа да го удираме, но едноставно не можевме да му се доближиме. Брилијантен играч
.

„Ќе беше одлично
доколку заиграше за Манчестер јунајтед, но тоа не се случи
.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани