Сколари се враќа од пензија, на 74 години ќе биде тренер

by
2 минути читање

Минатата година кога со Атлетико Параненсе играше финале во Копа Либертадорес, најави пензионирање, сепак не помина долго откако се предомисли и реши повторно да се врати на работа.

Сколари потпиша едногодишен договор со Атлетико Минеиро и во наредната сезона ќе го води овој бразилски клуб.

@2024 – Сите права задржани