Сити доминира во Манчестер, победа над градскиот ривал за освојување на ФА Купот! (ВИДЕО)

by
1 минути читање

Мечот имаше луд почеток, уште во 13. секунда од натпреварот Гундоган постигна гол за водство на Манчестер Сити од 1-0. Тоа беше најбрзиот гол во историјата на финалињата од ФА Купот.

Во 33. минута Бруно Фернандеш од пенал го изедначи резултатот на 1-1.

Јунајтед преку Варан имаше голема шанса да го сврти мечот пред крајот на првото полувреме, но не успеа.

По шест минути игра Гундоган постигна уште еден гол, овојпат за 2-1 што беше и конечен резултат.

Манчестер Сити ја завери двојната круна, а доколку го победи Интер во финалето од Лигата на шампионите ќе дојде и до тројна.

Обложувај се онлајн на Моцарт, 100% бонус на прва уплата до 400 евра, регистрирај се на овој ЛИНК.


Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани